שאלות על ניהול תיקי השקעות


שאלות ותשובות נפוצות על ניהול תיק השקעות

רכזנו לפניכם שאלות ותשובות נפוצות על ניהול תיק השקעות. במידה ויש לכם שאלות נוספות אנא צרו עימנו קשר


אסור על פי החוק להתחייב לתשואה. התחייבות לתשואה חייבת להיות מגובה בערבות בנקאית או ביטחון אחר ברמה הזאת. זה אינו אפשרי בהשקעות בשוק ההון. אפשר להשקיע בנכסים המוגדרים כבעלי סיכון נמוך שבהם התשואה בדרך כלל ברמת בטחון גבוהה, אך לרוב בטחון כזה מגיע עם תשואה נמוכה מאוד.
דיבידנד מנהלת את כספך בחשבון על שמך בבנק על פי בחירתך, ולכן אין שום סיכון עודף על ניהול תיק השקעות בכל דרך אחרת. הברוקר מורשה לבצע רק פעולות קניה ומכירה והסיכון הוא מקצועי בלבד, אבל סיכון זה קיים תמיד. נהפוך הוא, ברוקרים פרטיים רבים הנם ברמה מקצועית גבוהה בהרבה ממקביליהם במערכת הבנקאית ובוודאי שהם משקפים רמה מקצועית גבוהה יותר מאשר ניהול עצמי. אולם בחירת ברוקר טוב אינה שונה מבחירת רופא טוב או עו"ד מיומן ועליך לבקש המלצות לפני החלטה כזו.
האחריות היא ברמה דומה לאחריות של רופא או עו"ד. עבודה מקצועית אין פירושה יכולת ניבוי מוחלטת של תוצאות. כאמור לא רופא, לא עו"ד ולא מנהל תיקי השקעות הנם בעלי שליטה מלאה על התוצאות, אולם הטובים שבהם ישיגו את התוצאות הטובות ביותר שאפשר להשיג בנסיבות העניין.
הברוקר מקבל דמי ניהול קבועים על פי אחוז שנקבע בהסכם בין הצדדים. חברת דיבידנד גובה דמי ניהול הגיוניים. יש גם רווחים מסוימים מעמלות פעולה. חברת דיבידנד מעבירה את כל ההנחות שהתקבלו מהבנקים, ללקוחותיה ומנסה לצמצם ככל האפשר בפעולות, על מנת להימנע מעמלות מיותרות. מדיניות החברה היא: ייעשו רק פעולות הכרחיות לטובת התיק.
על פי חוקי מדינת ישראל אסור לברוקר להשתתף ברווחי התיק (חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות בניהול תיקי השקעות התשנ"ה - 1995)
יש גופים גדולים שלעומתם ענקי שוק ההון בארץ נראים ננסים. לאחד מהם קראו ליהמן ברדרס והוא ניהל נכסים מעל 600 מיליארד דולר וקרס. גוף אחר שקרס, היה גם הוא אחד מחמשת הגדולים של וולסטריט, קטן יותר מליהמן אבל עדיין גדול פי כמה מכל בנקי ההשקעות הישראליים ושמו: "בר סטרנס" גם הוא קרס ב- 2008. מריל לינץ' ענק אחר בבנקאות ההשקעות האמריקנית, נרכש על ידי "בנק אוף אמריקה" בלחץ הממשל האמריקני, על מנת שגם הוא לא יקרוס וכמעט הפיל ביחד איתו את הרוכש. ואצלנו, מי זוכר את פריזמה, על פי הסקר של דן אנד ברדסטריט פריזמה היה בית ההשקעות הגדול בישראל בתחילת 2008 ושנה מאוחר יותר לא נותר ממנו זכר. גדול הוא מסורבל. גדול הוא הרבה אינטרסים סותרים. גדול הוא בעיקר הרבה פרסומת, אבל לא בהכרח ניהול איכותי. קטן ומנוהל היטב, בעל רישיון של הרשות לני"ע ומפוקח על ידה, עם מנהלים בעלי ותק בשוק ההון – הוא הדבר הנכון. מה שנותר הוא לבחור את המנהל על פי המלצות של אנשים המכירים את אותו מנהל השקעות, במשך זמן רב ומנהלים אצלו את כספם.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה

אנא השאירו פרטים ואנו נשוב אליכם בהקדם

    אל תישארו מנותקים

    השאירו את כתובת המייל שלכם ואנו נשלח אליכם מידי עת חדשות ועדכונים תכלס, בלי ספאם